szablon

 • Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.

Proces Produkcji

Tartak i suszenie

Okna i drzwi firmy Urzędowski produkowane są z najlepszych gatunków sosny lub egzotycznego drewna meranti.

Jeden z najnowocześniejszych w Polsce i w tej części Europy tartak przetwarza 40 m3 drewna na godzinę w materiał służący do produkcji okien i drzwi.

Wysoce zautomatyzowany proces obróbki zapewnia optymalne wykorzystanie drewna.Po wstępnej selekcji drewno przekazywane jest dalszego etapu - cięcia na deski o zadanej szerokości i grubości.

Po obróbce otrzymywany jest materiał z przeznaczeniem do określonych wyrobów.Drewno wykorzystywane do produkcji kantówki okiennej jest suszone do optymalnej wilgotności 12-14%.

Zautomatyzowane suszarnie gwarantują właściwy przebieg procesu suszenia.

 

Profilowanie, okna nietypowe

Wysuszone deski cięte są na elementy właściwej długości, a wszystkie wadliwe miejsca zostają zaznaczone i usunięte. Zdrowe fragmenty łączy się na mikrowczepy w dłuższe elementy. Są one tak wytrzymałe jak jednolite drewno, jednak ze względów estetycznych wykorzystywane są w niewidocznych dla użytkownika wewnętrznych warstwach okien.

Otrzymane elementy są klejone - tak powstaje kantówka - podstawowy surowiec do produkcji okien. Kantówka składa się z kilku warstw drewna sklejonych na grubość. Taka konstrukcja zapewnia wysoką stabilność.

Kantówka poddawana jest całemu ciągowi czynności. Struganie, czopowanie, profilowanie. W ten sposób drewno nabiera kształtu właściwego profilu okiennego.

Produkcja okien i drzwi o kształtach nietypowych odbywa się w skomputeryzowanych centrach obróbczych. Po zaprogramowaniu, pracownik nadzoruje maszynę, która sama wycina zadany kształt.  Zastosowane narzędzia sprawiają, że dokładność obróbki wynosi aż 0,2 mm (dwie dziesiąte milimetra!).

 
Strona 1 z 3
Jesteś tutaj: Home O firmie Proces produkcji